dimecres, 24 de gener del 2018

INVESTIGUEM UN CRIM AMB ADN

El passat dilluns, els alumnes de Biologia de 2n de Batxillerat van anar al Parc Científic de Barcelona a realitzar un taller. El nom ja era prou atractiu: "Investiga un crim amb l'ADN" i el taller va estar a l'alçada del nom. Després d'una xerrada sobre criminologia i genètica, els nostres alumnes van analitzar l'ADN dels sospitosos d'un crim. Mitjançant la tècnica de l'electroforesi i amb l'ADN prèviament tractat, els nostres alumnes van poder descobrir quin dels sospitosos havia estat l'autor d'un suposat crim. 

Una manera diferent i interessant d'apropar tècniques de laboratori que en l'escola no podem realitzar, així com també un bon apropament al món de la investigació científica en biomedicina, de la mà de joves investigadors.
Cap comentari:

Publica un comentari a l'entrada